Mozgásszervi rehabilitáció
A mozgásszervi rehabilitáció célja a páciensek mozgáskorlátozottságának, fájdalmának csökkentése, az életminőség javítása, és optimális esetben a munkaképesség visszanyerésének elérése.
A mozgás könnyítésére, a fájdalom enyhítésére sokféle terápia és gyógyászati segédeszköz áll rendelkezésre, amelyek használatával a páciens életvitelében minőségi javulás érhető el.
A vizsgálat menete
A szakorvos felméri a páciens állapotát: kikérdezi a panaszairól, a fájdalom helyéről, gyakoriságáról, korábbi vagy fennálló betegségeiről, szedett gyógyszereiről, a családban előforduló betegségekről. Ezt követi a fizikai vizsgálat: az érintett testrész megtekintése, mozgatása, tapintása, a gerinc állapotának ellenőrzése, tartás, járás vizsgálata.
A mozgásszervi rehabilitáció során alkalmazott módszerek
- gyógyszeres kezelés
- gyógytorna
- fizioterápiák
- segédeszköz ellátás
Gyógyászati segédeszköz ellátás állami támogatással
Reumatológus szakorvosunk a rehabilitációs szakrendelés során jogosult arra, hogy a páciens állapotának javítására, receptre írjon fel segédeszközt. Az életmódot javító gyógyászati segédeszközök sokfélék lehetnek. A fennálló panasz jellege miatt előfordulhat, hogy átmenetileg vagy tartósan kell használni őket. Ilyenek lehetnek pl. haskötő, térdrögzítő, deréköv, tisztálkodás segítő eszközök. A stabilitást segítő gyógyászati segédeszközök a mozgást, a helyváltoztatást könnyítik meg, ilyen lehetnek pl. a járóbot, mankó, rollátor (guruló járókeret) vagy az elektromos moped.
ORVOSUNK: